duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Harcama kesintileri hafifletilmelidir ‘

  • Listed: Mart 20, 2017 12:02 pm

Description

Etkili bir düşünce kuruluşu, İngiltere ekonomisinin yılın ilk yarısında durgunluğa düşeceğini ve Hükümetin zorlu harcama kesimlerini hafifletmesi gerektiğini söyledi.
Ulusal Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (Niesr), 2012’de İngiltere ekonomisinin% 0.1 oranında küçüleceğini ve nakit sıkıntısı çeken hanelerin paralarını sıktıracağını ve sinir sisteminin yatırımlarını durdurduğunu söyledi.
Başbakan George Osborne’ın kemer sıkma önlemleri İngiltere’de düşük talebe katkıda bulunuyor ve bu da daha geniş ekonomiye zarar veriyor, bu yüzden mali duruşunun geçici bir şekilde hafifletilmesi ülkeye çok gerekli bir gelişme sağlayacak.
Düşünce kuruluşu, Devlet yatırımının artması Şansölyenin uzun vadeli hedeflerini rayından çıkarmayacağını ya da mali hedeflerine ulaşmasını engelleyeceğini söyledi. Diğer yandan İngiltere ekonomisinin 2013 yılında% 2,3 oranında büyümesine rağmen ancak devam eden euro bölgesi borç krizine başarılı bir çözüm bulunması halinde toparlanacağı belirtildi.
Bu arada grup, 2012’de Asya’daki güçlü Çin ve Hindistan’ın liderliğindeki% 3.5’lik küresel büyümeyi tahmin ederken, ABD’de% 2’lik bir büyüme görülecek. İngiltere, 2011 yılının dördüncü çeyreğinde ekonomi% 0,2 oranında küçüldükten sonra, iki çeyrek düşüş olarak tanımlanan başka bir durgunluğa yakındı.
İşsizlik, bu yıl üç aydaki% 8,4’ten Kasım’a kadar yaklaşık% 9’a yükselecek ve 2014’te% 7’nin üzerinde kalacak. Uzun bir süredir bu yüksek seviyede bir işsizlik olasılığı “kalıcı zarar” verecek. Niesr, ekonominin arz yönü, uzun vadedeki uzun ekonomik maliyetlerle birlikte uyardı.
Düşünce kuruluşu ekliyor: “İngiltere ekonomisi halihazırda yetersiz talep görüyor, maliye politikasının mevcut duruşu bu eksikliğe katkıda bulunuyor Yakın dönemde mali politikanın geçici olarak hafifletilmesi ekonomiyi canlandıracaktır.”
Borç krizinin devam etmesi, borç verme koşullarının sıkı seyretmesi ve işsizliğin yüksek olması nedeniyle, avro bölgesinin de bir resesyona girmesi bekleniyor.
Geçtiğimiz şubede Başbakan, dördüncü çeyrek GSYİH rakamları yayınlandıktan sonra, toparlanmayı bastırmak için saldırıya uğrayan koalisyon hükümetinin kemer sıkma programına bağlı kalacağına söz verdi. Dedi ki: “İngiltere’nin önemli borçları var, bu borçlarla ilgilenmezsek sorunlarımız daha da kötü olacak.”
Bir Hazine sözcüsü şöyle dedi: “Bugün Niesr’in söylediği gibi, Hükümet’in azaltma konusundaki kararlılığı piyasa güvenini sürdürmesine yardımcı oldu ve hükümetin mali görev süresini karşılaması ve İngiltere ekonomisinin bu yıl ve gelecekte euro bölgesinden daha güçlü bir şekilde büyümesini bekliyorlardı. “Dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply