duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

John Terry, İngiltere kaptanıstan ayrıldı

  • Listed: Mart 20, 2017 11:02 am

Description

FA tarafından yapılacak olan hareket, Terry’nin İngiltere’yi Euro 2012 için İngiltere’ye götürecek kaptanı olarak görünmeyecek olması anlamına geliyor.
Chelsea savunma oyuncusu, Queens Park Rangers’ın defans oyuncusu Anton Ferdinand’ı Ekim ayında oynanan Premier League maçı sırasında kötüye kullanmaktan suçlu bulunmaksızın yargılanmayı bekliyor.
Hareket, mahkemelerin, Avrupa Şampiyonalarına kadar John Terry’nin duruşmasını ertelemeye karar verdikten sonra geldi.
Terry Futbol Federasyonu başkanı David Bernstein’ın bugün saat 10.00’da bir telefon görüşmesiyle aldığı karardan haberdar edildi.
FA’dan yapılan açıklamada “John Terry aleyhindeki davanın temmuz ayı sonuna kadar erteleme kararı sonrasında, Futbol Federasyonu kendisine yönelik iddialar karara bağlanıncaya kadar İngiltere takımının kaptanlığını yapmayacağını doğruladı.

    “FA Kurulu, yargılamanın Avrupa Şampiyonası öncesinde sonuçlandırılmasını bekliyor ve Çarşamba günü yapılacak olan bu davanın turnuva sonrasına kadar gerçekleşmediğine dair onayının ötesinde, Kurul konuyu ayrıntılı olarak tartışmış ve toplu olarak bunun menfaatine olduğuna karar vermiştir. John’un şu anda kaptanlık sorumluluğunu üstlenen tüm taraflar kaldırıldı.
“Bu karar İngiltere kaptanın yüksek profilli niteliği ve saha dışı açılması ve kaptanın bir turnuva boyunca ve turnuvada lider olması beklenen ek talep ve gerekliliklerden dolayı alındı.
“FA Kurulu, takımdan çıkarılamadığını ve Fabio Capello’nun 29 Şubat’ta Hollanda fikstürü ve Avrupa Şampiyonası için onu seçeceğini doğrulayabilir.

    Chelsea savunma oyuncusu, Premier Lig maçında Anton Ferdinand’a ırkçı yorumlar yapmayı reddetti.
Terry, bir İngiltere takım arkadaşının eski kız arkadaşıyla bir ilişki yaşandığı iddialarıyla 2010 Dünya Kupası öncesi bir kez zırhını kaybetti.
Fabio Capello şimdi John Terry’nin yerini alacak yöneticinin kararını alacak – Scott Parker, kaleci Joe Hart ve Steven Gerrard’ın savunma oyuncusu için olası bir takım değişikliği olduğu düşünülüyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply