duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Lewis Hamilton’un kariyerinin en büyük kararı

  • Listed: Mart 14, 2017 8:03 pm

Description

İngiliz sürücüsü, kendisi de dahil olmak üzere herkesin kendisi de dahil olmak üzere çoklu dünya şampiyonu olmasını bekleyen ya da tarihe bir vuruş harikası olarak düşmesi yönünde bir karar vermeye çok yakın.
Hamilton’un tercihi, McLaren ve Mercedes arasında görünüşte açık bir seçim. Fakat F1’deki hiçbir şey o kadar basit görünmemektedir.
2007’de F1 başlangıcından bu yana motorlarını Hamilton’a güç veren Mercedes, 18 aydan fazla bir süre göz kamaştırdı. Takip, 60.000 £ yol otomobillerinin altı tanesinin kullanımını içeriyor.
Alman otomobil devi, yedi zamanlı şampiyon yarışmaya katılmak istiyor olsa da Michael Schumacher’i kalıcı emeklilik haline getirirse taraftarları yatıştırmak için bir işaretleme şemasına ihtiyaç duyuyor.
Hamilton’dan daha iyi bir yedek olmayabilir – ekibin spor direktörü Norbert Haug pistteki stres ataklarını her zaman sevdi.

    Stuttgart kıyafeti, önümüzdeki beş yıl boyunca, aynı dönemde £ 40m civarında olan McLaren teklifinden çok daha fazla bir potansiyel olan £ 100million’luk bir miktarı sarktı.
McLaren tekliflerini kaldırmadıkça, 27 yaşındaki Hamilton, önümüzdeki sezon Silver Arrow’te görülme olasılığı yüksek.
Ancak kazanan bir anlaşma olur mu? Yakın üç mevsimlik Mercedes tam teşekküllü bir ekip olarak spor yapıyorlar, bu yıl sadece bir yarış kazandılar – bu yıl Çin’de Nico Rosberg – Hamilton ise dokuz yıl kazandı.
Sporda motor mevzuatı 2014’te önemli ölçüde değişti; bu da Mercedes’i çok daha rekabetçi bir kıyafet haline getirirken, McLaren önümüzdeki yıl eski santralleri için ortaklarını ödemeye başlamış ve bu nedenle maliyetleri başka yerlerde düşürmesi gerekiyor.

    Ayrıca, yönetmeliklerde önemli bir değişiklik olduğunda usta olan Ross Brawn, takımın son derece başarılı spor yöneticisi.
Brawn şunu itiraf ediyor: “2014 motor programından çok heyecanlıyım. F1’de oldukça oyun değiştirici olduğunu düşünüyorum. Lewis harika bir şofördür. ”
Buna rağmen, Hamilton, sadece 13 yaşından beri onu yetiştiren bir takımdan ayrılmak için delilik gibi gözüküyordu. Ancak ilişkinin devam etmesine dair işaretler var.
F1’in en genç şampiyonluğunu taçlandırdığı için dört yıl geçindi ve bu başarısızlık onu sıkıntıya sokdu.
O zaman eski takım arkadaşı Fernando Alonso 2009’da şampiyonluğu kazandı ancak Ferrari’nin son yarıştaki felaket stratejisi çağrısı yaparken, İspanyol bu yıl Singapur’daki bir sonraki Pazar yarışına girecek olan Hamilton’un puanlarını 37 sayıya çıkardı.

    Alonso, McLaren’den ayrılışını söyleyerek, “Hayatım boyunca aldığım en iyi karardı. 2008’de son yarışın son köşesinde şampiyonayı kazandılar. Bunu kaldırırsanız, başka bir tane bulmak için uzun bir yol izlemelisiniz. ”
Aslında 1999 yılına kadar Mika Hakkinen’in sırt-üste başlıklar tamamlandığında. O zamandan beri, özlüyor ve masraflı hataların hikayesi. Ferrari, Renault ve şimdi Red Bull bu ganimetleri iddia ediyor.
Hamilton’un takım arkadaşı Jenson Button’ın veya daha özel olarak yönetim şirketi Sports Partnership’in rolü de bir faktör olacak.
Son zamanlarda Force India’nın Paul di Resta’yı müşterileri listesine ekledi. Scot, bu yıl başlarında ayrılmalarından sonra eski yöneticisi Lewis’in babası Anthony ile olan Yüksek Mahkeme savaşıyla karşı karşıya kalmış oluyor.

    Hamilton’un doğal ve daha ucuz halefi olarak Di Resta için davayı zorlamış olmaları akla ilk gelen bir şey değildir.
Button takımının McLaren’de lider olması da bu. Frome pilotu, Hamilton’un Woking yuvasını uçurması durumunda mutsuz olmayabilir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply